Založ si blog

Ekonomické fórum v Petrohrade, alebo čo povedal Putin.

Ekonomické fórum v Petrohrade,

alebo  čo povedal Putin

 

Čo povedal, to si prečítajte inde. Ja o niečom inom.

Najväčší štátnický čin odchádzajúceho Jeľcina bola voľba spravodajského dôstojníka za svojho zástupcu. Zachránil týmto Rusko a Jeľcin čiastočne odčinil svoje chyby.

 

Spravodajský dôstojník, to nie je nejaký kanonier od pluku.

Má rozhľad, cieľavedomosť, vlastenectvo, navyše objavené štátnické vlohy a je tu jeden najúspešnejší politik poslednej doby. A je rešpektovaný. Zriadil fórum a je tam tlačenica z celého sveta.

 

Význační politici tohto sveta s nastraženými ušami sledujú, čo povedal Putin. On hýbe svetom. Svetom mieru, spravodlivosti a pravdy. Zatiaľ sa to darí udržať. S veľkým úsilím, trpezlivosťou, ale hlavne silou vojenstva.

*

Tak vlastne čo povedal Putin ?

 

Najprv to bolo  v Mníchove.

Keď dohovoril, tak Američania zabudli, že majú otvorené ústa od údivu. Taká drzosť, to myslí vážne ? Nevidí, že tu sedíme ?

 

Druhy raz prehovoril pred parlamentom ruskej federácie. Poslanci tiež počúvali s otvoreným ústami od údivu s tým rozdielom, že ho odmenili potleskom v stoje.  Zazvučali tam také slová ako Poseidon, Kindžal a tak a pod.

 

No a tretí raz prehovoril teraz v Petrohrade, kde potvrdil rozdelenie sveta.  Eto vsjo.

 

Tri vyjadrenia.

Ale zásadné, o ktorých sa potom hovorí aj v parlamentoch sveta, pretože určujú vývoj situácie.

*

Už len dodávam.

Putin je známy  svojim humorom na rôznych konferenciách. Účastníci už akoby čakali, že zase si od neho vypočujú nejaký fór.

 

Odpovedá bez ťahákov. Presne a dôkladne.

 

Navyše dodávam. V Moskve sú zriadené diskusné kluby, kde sa schádzajú politici, politológovia, novinári a občania. Vedie to jeden vedúci. Diskutuje sa o všetkých otázkach, ktoré sú aktuálne vo svete politiky, kultúry a pod. Vysiela to televízia. Vo svete to nemá obdoby. Treba poznať ruštinu aspoň na 90%. Tam je sloboda slova.

 

Putin pochopil, že iba v otvorenej súťaži môže spoločnosť napredovať. Každý zdravý jedinec  musí sa postarať o seba sám. Predošlý systém bol brzdou vývoja aj v tom, že štát si dával za úlohu postarať sa o všetkých. Brzdil iniciatívu. Spoločnosť nutne musí prejsť tou fázou vývoja.

To vôbec neznamená, že kapitalizmus je poslednou etapou ľudstva, ako to tvrdil Fukujama a narobil si hanbu. To si vyžaduje  čas, ale vývoj spoločnosti nemožno zastaviť, tak ako ho nemožno zastaviť vo vede.

Tragédiou ľudstva je, že sú medzi nami  takí, čo nosia v sebe zlobu a hlúposť, postačujúcu na to, aby vyvolávali vojny. Bodka.

 

 

06/2019

Fantázia

17.09.2019

Fantázia Ešte žije generácia pamätajúca sa na prosperujúce hospodárstvo a usporiadanú humánnu spoločnosť. Ešte sú svedkovia. Dlho to nebude trvať. Nová generácia už nepochopí ani neuverí, viac »

Suma sumarum

12.09.2019

Suma sumarum, Spočítané Putin ponúkol Trumpovi najnovšie zbrane. Ešte nedávno by som to považoval za nemiestny žart. Teraz to považujem za dobrý žart. V Trumpovi to asi hrklo. Okamžite to viac »

Rómovia

07.09.2019

Rómovia Bolo to dávno. V televízii bol záber z osady na spiace dievčatko a jej mamu. Reportér sa pýta, prečo nešla do školy ? Mama: keď tak dobre sa jej spí. Pobavilo ma to, ale ...to bolo viac »

Igor Matovic,

NAŽIVO: Matovič po neúspešnom pokuse o odvolanie Pellegriniho

17.09.2019 10:42

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič reaguje na neúspešný pokus o vyslovenie nedôvery vláde Petra Pellegriniho.

policajné autá

Policajti prehľadávajú bratislavské súdy, niekto v jednom z nich nahlásil bombu

17.09.2019 10:23

Oznamovateľ nešpecifikoval, o ktorý súd ide, polícia preto kontroluje všetky budovy súdov.

04-lieky-4x

Omyl pri dávkovaní metotrexátu môže byť fatálny

17.09.2019 10:00

Metotrexát sa používa vo dvoch rôznych skupinách, pri onkologických a autoimunitných ochoreniach. Obe skupiny majú iný spôsob dávkovania.

ECB-POLICY/

Extrémne lacné hypotéky nafúknu realitnú bublinu

17.09.2019 10:00

Byty mali v súčasnosti už zlacňovať, ale všetko je inak. Nateraz zlacnejú úvery a kúpa bytu tak nemusí byť zlou investíciou. Rizikom sú nafúknuté ceny.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 68457x
Priemerná čítanosť článkov: 1022x

Autor blogu

Kategórie