Tri pokusy
Prvý pokus
Francúzi majú porekadlo : Cherchée la fam – za všetkým hľadaj ženu
A stalo sa, že nepokojné Parížanky jedného dňa vybrali sa na Versaille trochu zaprotestovať. A tak začala Veľká francúzska revolúcia.
K tomu sa priplietol neznámy Korzičan, trochu si zastrieľal kanónmi do nepokojného davu a prešiel deň, prešiel druhý a z Korzičana stáva sa geniálny vojvodca Bonaparte, vlastne cisár Napoleon. Francúzi si ho cenia, postavili mu mauzóleum, pritom nie veľmi sa pritom spomína, že takmer vykynožil národ.
Nuž a tento Velikán mohol urobiť z Francúzska veľmoc. Keby.
Keby budoval svoj štát a neliezol za hranice.
Podmanil si Európu, ale to mu nestačilo. Pobral sa na východ. Celkom ich bolo vraj šesťstodesaťtisíc a nie len Francúzov , 20 000 tisíc Prušiakov, 30 000 tisíc Rakúšanov a čo je zaujímavé 100 000 tisíc Poliakov.
V kočiari driemkajúci Kutuzov mal proti nemu iba dvestotisíc Rusov. Nuž ustupoval. Až po Borodino. Tam sa už vzopreli jeho dôstojníci a začal boj. Krutý boj proti mnohonásobnej presile. Kutuzov ustúpil. Zachránil armádu. Písal sa rok 1812.
Víťazný, možno aj namyslený Napoleon čakal v Kremli na cára Alexandra I, ale ten nemal na neho čas. Práve sa bavil v Petrohrade s dvornými dámami.
Možno už menej namyslený Napoleon z Ruska zutekal.
Nevyšlo mu to.
*
Druhý pokus
Tiež začína vo Versaille, kde sa spískali proti Nemecku po prehratej Prvej svetovej vojne, veľmi kruté povojnové reparácie. Bola to príčina všeobecnej nespokojnosti. Medzi nespokojencami vynikal svojím rečníckym talentom Rakúšan Chilfengrúber , alias Hitler. Tento muž dostal sa do zorného uhla tých západných štruktúr, ktorý rozhodujú o všetkom a majú svoj skrytý cieľ. Padlo rozhodnutie. Hitler bude dobrý proti Rusku. A začalo to. Vtedajšie Nemecko s obrovskou infláciou a rozbitým hospodárstvom nebolo schopné ani náhodou, vytvoriť armádu, jej ošatenie, vyzbrojenie. Ale stalo sa. Za britské a francúzske peniaze. A nie len to. Všetky Hitlerove expanzné kroky v Európe boli dopredu úspešné. O to sa postarali Paríž a Londýn.
Až po napadnutie Sovietskeho zväzu, teda Ruska.
A znovu tu bolo Borodino. Nemecký generál predniesol plamennú reč o Moskve, ale asi predčasne. Moskva nebola, bolo len podmoskovie. A namyslený Hitler utekal.
Nevyšlo im to.
A je tu tretí pokus.
Obranná aliancia. Aký vznešený humánny, občas humanitárny názov vojenskej organizácie bombardujúce civilné obyvateľstvo a civilné objekty v Srbsku.
Túto alianciu riadi Amerika. A úspešne. Majú Gruzínsko, Ukrajinu, Poľsko, Rumunsko, Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Česko, Slovensko.
Pôjdeme do boja proti agresorovi pod vedením demokratickej Ameriky, ktorá má užitočné skúsenosti s bojov v Kórey, Vietnamu, Iraku. K všeobecnému šťastiu a spokojnosti nám chýbajú len tie malé rakety o ktorých je teraz reč.
Je neuveriteľné s akou húževnatou tuposťou Západ usiluje o zničenie Ruska.
Ale Borodino už nebude.
Nebudem veštec, ale chce sa mi napísať záver ako v prvých dvoch pokusoch :
Nevyjde nám to.
09/2019
Britský minister v 18. stor.: Francúzska revolúcia... ...
Zapad chce znicit Rusko ? Hej, fanusikovia hlavnyvh... ...
Tri pokusy a žiadna trefa! Ako to len aj tento ...
Práve, všetkých to zničí. Vrátane Ruska. ...
Dobre napísané... Nevyjde im to a nás to ...
Celá debata | RSS tejto debaty