Založ si blog

Suma sumarum

Suma sumarum,

Spočítané

 

Putin ponúkol Trumpovi najnovšie zbrane. Ešte nedávno by som to považoval za nemiestny  žart. Teraz to považujem za dobrý žart. V Trumpovi to asi hrklo. Okamžite to odmietol. Bodaj by nie. Veď by to pre Američanov bola hanba. Oni sú schopní to vyrobiť tiež. Tak povedzme o desať pätnásť rokov, ako to tvrdia odborníci.

Putin potichu poznamenal. Veď naši už niečo znovu vymyslia.

A tak to pôjde pekne dookola. Až po strop. Kde sa už tie zbrane nepodarí umiestniť.

 

Trochu menej sa hanbia, že musia kupovať od Rusov raketový pohon, aby mohli vypúšťať špionážne družice proti Rusom. Tiež sa menej hanbia, alebo vôbec nie, že na prieskum vesmíru posielajú svojich astronautov v ruskej rakete. Je to na zlosť, ale  musia to vydržať.

 

Sankcie. Ešteže som si na to spomenul. Na to všetko by mali dať Rusom sankcie. Podľa mňa sú už natoľko pomätení, že keď sa v Rusku pokazí počasie, treba to sankcionovať. Sankcie za Novičok, ktorý oni narafičili, za občianske lietadlo, ktoré oni zostrelili, za Krym, ktorý chceli obsadiť pre svoju vojenskú základňu, za Dombas a Luhansk, ktorý si dovolili brániť proti ukrajinskej armáde. Za Minské dohody, ktoré štyri roky odmieta Ukrajine plniť, ale na vine sú Rusi, ktorí sú agresormi. Na Dombase majú armádu a tisíce tankov, na ktoré viackrát už upozornil Porošenko. Nie predavač z obchodu so zeleninou,  ale vtedajší  prezident.

Gruzinci, po dôkladnej príprave armády pomocou Američanov napadli Južnú Osetiu.  Zahynulo mnoho civilných obyvateľov a ruských vojakov ako mierotvorcov. Pri tej príležitosti sa prezident Grúzie takmer zadusil prežutou kravatou.  Na Západe boli už vytlačené noviny, že Rusi napadli Gruzinsko. Dnešná prezidentka Gruzie jednoznačne označuje Rusko za agresora. A treba ho sankcionovať.

Nepriateľský postoj pobaltských miništátikov je úplne nepochopiteľný, pretože výhrady môžu mať proti Sovietskemu zväzu a nie proti Rusku. Podobne je to s Poliakmi. Niekoľko krát v histórii  napadli Rusko. S Napoleonom ich išlo na Rusko sto tisíc.

Ale agresor je Rusko. Poliaci musia mať, hoci aj za svoje peniaze, americkú armádu vo svojom suverénnom štáte proti Rusku a Američania sú ochotní bojovať proti komunistom do posledného muža, ale Rusko už nie je komunistický štát. Tak ako je to ? Ušlo im to ?

Nepriateľský postoj Poliakov voči Rusom je patologický.

*

Takže, kde sme prestali ? U predaja nových zbraní Američanom. Hádam by som mal pripomenúť o čo sa vlastne jedná.

Sarmat, dvesto ton ťažká raketa. Môže letieť cez severný , alebo južný pól. Nemá limit doletu. Nesie rôzne nálože, aj hypersonické,  päť krát rýchlejšie ako zvuk.

Strela s plochou dráhou letu s miniaturizovaným atómovým motorom. Letí na ľubovoľnú vzdialenosť. V nekonečnom čase. Nepotrebuje benzinpumpu na doplnenie nádrže.

Ponorka bez posádky s nukleárnym pohonom. Manévruje vo veľmi veľkej hĺbke rýchlosťou väčšou ako majú lode a torpéda.

Kindžal. Strela s plochou dráhou letu. Má rýchlosť desať krát väčšiu ako zvuk. A po celú dráhu letu môže manévrovať.

Avantgarda. Letí ako meteor rýchlosťou dvadsať krát väčšou ako zvuk. Môže manévrovať do strany a do výšky.

Lasery. Zbrane na nových fyzikálnych zákonoch.

 

Tieto zbrane odmietol americký prezident.  Možno ani o nich nevie.

 

Ale zatiaľ tieto úžasné zbrane udržia mier v tom šialenom svete.

09/2019

Fantázia

17.09.2019

Fantázia Ešte žije generácia pamätajúca sa na prosperujúce hospodárstvo a usporiadanú humánnu spoločnosť. Ešte sú svedkovia. Dlho to nebude trvať. Nová generácia už nepochopí ani neuverí, viac »

Rómovia

07.09.2019

Rómovia Bolo to dávno. V televízii bol záber z osady na spiace dievčatko a jej mamu. Reportér sa pýta, prečo nešla do školy ? Mama: keď tak dobre sa jej spí. Pobavilo ma to, ale ...to bolo viac »

Sto dni

05.09.2019

100 dni. Kde bolo tam bolo, bola raz jedna krajina so slávnou históriou, kultúrou, priemyslom, peknými piesňami a dievčatami. Pred dvadsiatimi rokmi získala samostatnosť. A to znie hrdo. Lenže viac »

Igor Matovic,

NAŽIVO: Matovič po neúspešnom pokuse o odvolanie Pellegriniho

17.09.2019 10:42

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič reaguje na neúspešný pokus o vyslovenie nedôvery vláde Petra Pellegriniho.

policajné autá

Policajti prehľadávajú bratislavské súdy, niekto v jednom z nich nahlásil bombu

17.09.2019 10:23

Oznamovateľ nešpecifikoval, o ktorý súd ide, polícia preto kontroluje všetky budovy súdov.

04-lieky-4x

Omyl pri dávkovaní metotrexátu môže byť fatálny

17.09.2019 10:00

Metotrexát sa používa vo dvoch rôznych skupinách, pri onkologických a autoimunitných ochoreniach. Obe skupiny majú iný spôsob dávkovania.

ECB-POLICY/

Extrémne lacné hypotéky nafúknu realitnú bublinu

17.09.2019 10:00

Byty mali v súčasnosti už zlacňovať, ale všetko je inak. Nateraz zlacnejú úvery a kúpa bytu tak nemusí byť zlou investíciou. Rizikom sú nafúknuté ceny.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 68466x
Priemerná čítanosť článkov: 1022x

Autor blogu

Kategórie