Založ si blog

Iní

Iní, onakvejší.

 

Ples v Opere. To je udalosť. Vlastne nie tak ples ako róby za neskutočné hriešne peniaze za jedno použitie a na viac, keď sa na balkóne objaví na okamih slávna herecká hviezda  Alain s prehodeným bielym šálom cez plece, to už som celkom na mäkko. A keby náhodou do kupé vo vlaku prisadol slávny Alain, hneď by bolo po nálade. Bolo by nám tesno. Čo povedať, alebo nepovedať, ako sa tváriť?

Vzbudzujú prirodzenú pozornosť, lebo sú iní. Zaslúžene. Sú to umelci.

 

Lenže sú tu medzi nami iní, onakvejší, ktorí si vynucujú pozornosť a ja nechápem prečo. Mali by na plese v Opere sedieť na balkónoch s prehodeným šálom ? Nezaslúžene ?

 

Za celý svoj dlhý život počas štúdia a v zamestnaní som nezaevidoval nikoho, čo by narušoval spoločenský život tým, žeby upozorňoval, že je iní. A aj prečo by to mal robiť?

 

V minulosti bol u nás spoločenský život rušný. Bolo nás v podniku vyše tri sto. Týždenne sme v zime spoločne autobusom jazdili lyžovať, organizovali plesy aj majálesy. Bolo to fajn.

Mali sme vrátnika. Ráno sme sa pozdravil a začala práca. Podľa dnešnej požiadavky iných, mal by vrátnik ráno zvlášť privítať tých onakvejších, aby sa náhodou neurazili. Na pracovisku by mali mať nad hlavou transparent : som iný.

To je vlastne  požiadavka  dúhových pochodov.

 

Celý ten cirkus je trápny problém.

 

08/2019

 

Fantázia

17.09.2019

Fantázia Ešte žije generácia pamätajúca sa na prosperujúce hospodárstvo a usporiadanú humánnu spoločnosť. Ešte sú svedkovia. Dlho to nebude trvať. Nová generácia už nepochopí ani neuverí, viac »

Suma sumarum

12.09.2019

Suma sumarum, Spočítané Putin ponúkol Trumpovi najnovšie zbrane. Ešte nedávno by som to považoval za nemiestny žart. Teraz to považujem za dobrý žart. V Trumpovi to asi hrklo. Okamžite to viac »

Rómovia

07.09.2019

Rómovia Bolo to dávno. V televízii bol záber z osady na spiace dievčatko a jej mamu. Reportér sa pýta, prečo nešla do školy ? Mama: keď tak dobre sa jej spí. Pobavilo ma to, ale ...to bolo viac »

Igor Matovic,

NAŽIVO: Matovič po neúspešnom pokuse o odvolanie Pellegriniho

17.09.2019 10:42

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič reaguje na neúspešný pokus o vyslovenie nedôvery vláde Petra Pellegriniho.

policajné autá

Policajti prehľadávajú bratislavské súdy, niekto v jednom z nich nahlásil bombu

17.09.2019 10:23

Oznamovateľ nešpecifikoval, o ktorý súd ide, polícia preto kontroluje všetky budovy súdov.

04-lieky-4x

Omyl pri dávkovaní metotrexátu môže byť fatálny

17.09.2019 10:00

Metotrexát sa používa vo dvoch rôznych skupinách, pri onkologických a autoimunitných ochoreniach. Obe skupiny majú iný spôsob dávkovania.

ECB-POLICY/

Extrémne lacné hypotéky nafúknu realitnú bublinu

17.09.2019 10:00

Byty mali v súčasnosti už zlacňovať, ale všetko je inak. Nateraz zlacnejú úvery a kúpa bytu tak nemusí byť zlou investíciou. Rizikom sú nafúknuté ceny.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 68463x
Priemerná čítanosť článkov: 1022x

Autor blogu

Kategórie