Založ si blog

Šibnutí

Šibnutí,

medzi nami.

Hovorí sa, že každý je šibnutí,

ide o to,

ktorým smerom.

 

Sú to konšpirátori.

Neúnavne presvedčujú každého o svojich polopravdách. Každému musí byť jasné, že  o čom oni píšu zatiaľ nikto nevie. Vy ste prvý. Vláda to zamlčuje. Presne vedia o čom sú tajné rokovania medzi štyrmi očami. Predpovedajú, že v pondelok  o dvanástej sa ľudstvo dostane do vyššej roviny vedomia. Stane sa lepším. Každý rok vedia presne predpovedať koniec sveta.

Keď sa ich prognózy nevyplňujú, neospravedlňujú sa, nečervenajú sa.

Mnohí im veria, lebo sú  na rovnakej úrovni myslenia. Ako malé deti.

Otravujú ovzdušie.

*

Počas štúdia na vysokej, jedného z nás sme podozrievali, že nie je celkom fit. Mal čudné reči. Vrcholom bolo keď hovoril, že lietal na tryskáči. Vtedy sme ešte ani poriadne nevedeli o čom je reč. Školu ukončil.

 

Raz môj známi projektant sa mi sťažoval, že nevie prehovoriť budúceho majiteľa rodinného domu. Ten  kategoricky žiadal, aby všetky okna boli na sever.

Utešoval som ho. Vidíš tu skupinu ľudí ? Všetci vyzerajú normálne. Myslíš, že je to fakt ?

*

Onoho času novinári vytvorili hystériu okolo budovy vysokého funkcionára. Jednoznačne tvrdili, že je postavená v mestskom parku.

Nedalo mi. Šiel som sa pozrieť. Samozrejme nebola to pravda. Budova stoji pri parku v zóne, kde sú ďalšie stavby. Zaujímavé však bolo nasledovné zistenie.

Obzeral som  modernú architektúru budovy. Vedľa stál chlapík. Prihovoril som sa mu, akože je to pekná budova a on nato : áno, ale stoji v parku. Povedal to so zlosťou v hlase, akože sa ho to dotklo osobne.

To dvojaké videnie na jednu vec som zažil aj inokedy.

 

Počul som o  chlapíkovi  ktorý tvrdil, že  Einstein  nemal pravdu. On to vraj vie dokázať. Bol zamestnaný a na pracovisku obstál. Einstein nedá pokoj ani iným. Rozširujú, že bol podvodník.

 

V galérii na celej dlhej stene visia prázdne rámy. Pod nimi sú názvy obrazov, podľa ktorých  si máte vytvoriť svoju predstavu obrazu. Nedozvedel som sa  či sú tie názvy na predaj.

Alebo je tam veľké čierne plátno.  Pýtam sa a to je čo ?

Všimol ste si tú škvrnu v rohu? Vysvetľuje mi  dozorkyňa galérie.

*

Keď  sledujete internet, odozvy na publikované články, a  výroky niektorých politikov,  tak vzniká dojem, že je to  invázia jedincov, ktorí by mali byť pod dozorom.

 

Tu platí jedna  rada : nezaoberajte sa  hlupákmi a bláznami. Uľahčíte si život.

 

To sa ale ľahko povie.

07/2019

 

 

Odviate vetrom

01.07.2020

Odviate vetrom, ale ostali dve strany. Jedným dychom prečítal som bachant od Margarety Mitchellovej „Odviate vetrom“ o zmýšľaní Južanov počas občianskej vojny a hneď som sa stal „odborníkom“ na pomery v tejto krajine. Už mi je jasné, prečo sú tam len dve politické strany: demokrati, potomkovia plantážnikov, ľudia „ slušní „ ako ich definuje [...]

Okrúhle výročie Druhej svetovej vojny

17.06.2020

75 Okrúhle výročie Druhej svetovej vojny príležitosť na spomienky. Patria k nim aj zaujímavé listy vojakov wermachtu z bojov po vpáde do Ruska. Prípad prvý. Už po troch mesiacoch začiatku vojny, píše vojak manželke : Vojnu sme prehrali. Nepíše prečo, ale možno, keď videl tie šíravy, kde sto kilometrov je čoby kameňom dohodil a uvedomil si, že keď [...]

Politika

02.06.2020

Politika V jednej debate s pánom docentom sme sa dostali do sporu. Tvrdil, že život spoločnosti riadi ekonómia, ja tvrdím, že politika. Dobrá téma na nekonečnú debatu. Ak každý trochu uberie, prídeme ku konsenzu, že je to previazanosť. Toto slovíčko sa objavuje už za čias Einsteina, keď sa viedli tuhé debaty o tom, že dve, nie rovnaké, ale tie isté elektróny [...]

Bulharsko / Vlajka / Protest / Demonštrácia /

Protivládne protesty v Sofii sprevádzali výtržnosti

15.07.2020 12:28

Demonštrácie v Bulharsku prebiehali už šiestu noc za sebou, demonštranti požadovali odstúpenie premiéra Bojka Borisova.

Nórsko / útok / mešita / Oslo /

Na juhu Nórska útočník pobodal tri ženy

15.07.2020 11:52

Jedna žena zraneniam podľahla.

Donald Trump

Trump odvolal rozhodnutie o zrušení víz pre zahraničných študentov

15.07.2020 11:24

Trumpova administratíva oznámila zrušenie počas súdneho konania s dvoma univerzitami - Harvardovou univerzitou a Massachusettským technickým inštitútom.

Interrupcia... právo rozhodnúť sa

Slovenky odkazujú politikom: S interrupciami dajte pokoj

15.07.2020 11:01

Sprísnenie podmienok interrupcií, ktoré poslanci v Národnej rade posunuli do ďalšieho rokovania, pobúrilo slovenské ženy.