Založ si blog

Šibnutí

Šibnutí,

medzi nami.

Hovorí sa, že každý je šibnutí,

ide o to,

ktorým smerom.

 

Sú to konšpirátori.

Neúnavne presvedčujú každého o svojich polopravdách. Každému musí byť jasné, že  o čom oni píšu zatiaľ nikto nevie. Vy ste prvý. Vláda to zamlčuje. Presne vedia o čom sú tajné rokovania medzi štyrmi očami. Predpovedajú, že v pondelok  o dvanástej sa ľudstvo dostane do vyššej roviny vedomia. Stane sa lepším. Každý rok vedia presne predpovedať koniec sveta.

Keď sa ich prognózy nevyplňujú, neospravedlňujú sa, nečervenajú sa.

Mnohí im veria, lebo sú  na rovnakej úrovni myslenia. Ako malé deti.

Otravujú ovzdušie.

*

Počas štúdia na vysokej, jedného z nás sme podozrievali, že nie je celkom fit. Mal čudné reči. Vrcholom bolo keď hovoril, že lietal na tryskáči. Vtedy sme ešte ani poriadne nevedeli o čom je reč. Školu ukončil.

 

Raz môj známi projektant sa mi sťažoval, že nevie prehovoriť budúceho majiteľa rodinného domu. Ten  kategoricky žiadal, aby všetky okna boli na sever.

Utešoval som ho. Vidíš tu skupinu ľudí ? Všetci vyzerajú normálne. Myslíš, že je to fakt ?

*

Onoho času novinári vytvorili hystériu okolo budovy vysokého funkcionára. Jednoznačne tvrdili, že je postavená v mestskom parku.

Nedalo mi. Šiel som sa pozrieť. Samozrejme nebola to pravda. Budova stoji pri parku v zóne, kde sú ďalšie stavby. Zaujímavé však bolo nasledovné zistenie.

Obzeral som  modernú architektúru budovy. Vedľa stál chlapík. Prihovoril som sa mu, akože je to pekná budova a on nato : áno, ale stoji v parku. Povedal to so zlosťou v hlase, akože sa ho to dotklo osobne.

To dvojaké videnie na jednu vec som zažil aj inokedy.

 

Počul som o  chlapíkovi  ktorý tvrdil, že  Einstein  nemal pravdu. On to vraj vie dokázať. Bol zamestnaný a na pracovisku obstál. Einstein nedá pokoj ani iným. Rozširujú, že bol podvodník.

 

V galérii na celej dlhej stene visia prázdne rámy. Pod nimi sú názvy obrazov, podľa ktorých  si máte vytvoriť svoju predstavu obrazu. Nedozvedel som sa  či sú tie názvy na predaj.

Alebo je tam veľké čierne plátno.  Pýtam sa a to je čo ?

Všimol ste si tú škvrnu v rohu? Vysvetľuje mi  dozorkyňa galérie.

*

Keď  sledujete internet, odozvy na publikované články, a  výroky niektorých politikov,  tak vzniká dojem, že je to  invázia jedincov, ktorí by mali byť pod dozorom.

 

Tu platí jedna  rada : nezaoberajte sa  hlupákmi a bláznami. Uľahčíte si život.

 

To sa ale ľahko povie.

07/2019

 

 

Fantázia

17.09.2019

Fantázia Ešte žije generácia pamätajúca sa na prosperujúce hospodárstvo a usporiadanú humánnu spoločnosť. Ešte sú svedkovia. Dlho to nebude trvať. Nová generácia už nepochopí ani neuverí, viac »

Suma sumarum

12.09.2019

Suma sumarum, Spočítané Putin ponúkol Trumpovi najnovšie zbrane. Ešte nedávno by som to považoval za nemiestny žart. Teraz to považujem za dobrý žart. V Trumpovi to asi hrklo. Okamžite to viac »

Rómovia

07.09.2019

Rómovia Bolo to dávno. V televízii bol záber z osady na spiace dievčatko a jej mamu. Reportér sa pýta, prečo nešla do školy ? Mama: keď tak dobre sa jej spí. Pobavilo ma to, ale ...to bolo viac »

Igor Matovic,

NAŽIVO: Matovič po neúspešnom pokuse o odvolanie Pellegriniho

17.09.2019 10:42

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič reaguje na neúspešný pokus o vyslovenie nedôvery vláde Petra Pellegriniho.

policajné autá

Policajti prehľadávajú bratislavské súdy, niekto v jednom z nich nahlásil bombu

17.09.2019 10:23

Oznamovateľ nešpecifikoval, o ktorý súd ide, polícia preto kontroluje všetky budovy súdov.

04-lieky-4x

Omyl pri dávkovaní metotrexátu môže byť fatálny

17.09.2019 10:00

Metotrexát sa používa vo dvoch rôznych skupinách, pri onkologických a autoimunitných ochoreniach. Obe skupiny majú iný spôsob dávkovania.

ECB-POLICY/

Extrémne lacné hypotéky nafúknu realitnú bublinu

17.09.2019 10:00

Byty mali v súčasnosti už zlacňovať, ale všetko je inak. Nateraz zlacnejú úvery a kúpa bytu tak nemusí byť zlou investíciou. Rizikom sú nafúknuté ceny.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 68458x
Priemerná čítanosť článkov: 1022x

Autor blogu

Kategórie