Založ si blog

Ekonomické fórum v Petrohrade, alebo čo povedal Putin.

Ekonomické fórum v Petrohrade,

alebo  čo povedal Putin

 

Čo povedal, to si prečítajte inde. Ja o niečom inom.

Najväčší štátnický čin odchádzajúceho Jeľcina bola voľba spravodajského dôstojníka za svojho zástupcu. Zachránil týmto Rusko a Jeľcin čiastočne odčinil svoje chyby.

 

Spravodajský dôstojník, to nie je nejaký kanonier od pluku.

Má rozhľad, cieľavedomosť, vlastenectvo, navyše objavené štátnické vlohy a je tu jeden najúspešnejší politik poslednej doby. A je rešpektovaný. Zriadil fórum a je tam tlačenica z celého sveta.

 

Význační politici tohto sveta s nastraženými ušami sledujú, čo povedal Putin. On hýbe svetom. Svetom mieru, spravodlivosti a pravdy. Zatiaľ sa to darí udržať. S veľkým úsilím, trpezlivosťou, ale hlavne silou vojenstva.

*

Tak vlastne čo povedal Putin ?

 

Najprv to bolo  v Mníchove.

Keď dohovoril, tak Američania zabudli, že majú otvorené ústa od údivu. Taká drzosť, to myslí vážne ? Nevidí, že tu sedíme ?

 

Druhy raz prehovoril pred parlamentom ruskej federácie. Poslanci tiež počúvali s otvoreným ústami od údivu s tým rozdielom, že ho odmenili potleskom v stoje.  Zazvučali tam také slová ako Poseidon, Kindžal a tak a pod.

 

No a tretí raz prehovoril teraz v Petrohrade, kde potvrdil rozdelenie sveta.  Eto vsjo.

 

Tri vyjadrenia.

Ale zásadné, o ktorých sa potom hovorí aj v parlamentoch sveta, pretože určujú vývoj situácie.

*

Už len dodávam.

Putin je známy  svojim humorom na rôznych konferenciách. Účastníci už akoby čakali, že zase si od neho vypočujú nejaký fór.

 

Odpovedá bez ťahákov. Presne a dôkladne.

 

Navyše dodávam. V Moskve sú zriadené diskusné kluby, kde sa schádzajú politici, politológovia, novinári a občania. Vedie to jeden vedúci. Diskutuje sa o všetkých otázkach, ktoré sú aktuálne vo svete politiky, kultúry a pod. Vysiela to televízia. Vo svete to nemá obdoby. Treba poznať ruštinu aspoň na 90%. Tam je sloboda slova.

 

Putin pochopil, že iba v otvorenej súťaži môže spoločnosť napredovať. Každý zdravý jedinec  musí sa postarať o seba sám. Predošlý systém bol brzdou vývoja aj v tom, že štát si dával za úlohu postarať sa o všetkých. Brzdil iniciatívu. Spoločnosť nutne musí prejsť tou fázou vývoja.

To vôbec neznamená, že kapitalizmus je poslednou etapou ľudstva, ako to tvrdil Fukujama a narobil si hanbu. To si vyžaduje  čas, ale vývoj spoločnosti nemožno zastaviť, tak ako ho nemožno zastaviť vo vede.

Tragédiou ľudstva je, že sú medzi nami  takí, čo nosia v sebe zlobu a hlúposť, postačujúcu na to, aby vyvolávali vojny. Bodka.

 

 

06/2019

Tovariši

16.08.2019

Tovariši Boli časy dávne, možno aj slávne Prešli stáročia, kedy u nás fungovali cechy. Keďže poriadok musí byť, tak každý cech mal svoje pravidla. Kováčsky mal tieto : Majstra viac »

Šibnutí

01.08.2019

Šibnutí, medzi nami. Hovorí sa, že každý je šibnutí, ide o to, ktorým smerom. Sú to konšpirátori. Neúnavne presvedčujú každého o svojich polopravdách. Každému musí byť jasné, že viac »

28.07.2019

Mani, mani, mani III Keď v devätnástom storočí remeselníci nestačili zásobovať zvýšený dopyt, chytili sa toho podnikavci s jasným cieľom : na tom by sa dalo niečo trhnúť. A vzniklo tržné viac »

Bratislava Rača požiar Žabí majer hasiči

V obci Zlatno horí porast, s plameňmi bojuje viac ako 30 hasičov

25.08.2019 16:01

Požiar vypukol krátko popoludní a rozšíril sa na plochu 300 x 100 metrov.

váh, kanál, vypúšťanie

Vo Váhu objavili tretie auto. Tentokrát v ňom bolo telo

25.08.2019 15:29, aktualizované: 16:12

Hladina rieky ešte neklesla úplne a už teraz objavili tri utopené vozidlá.

STK, kontrola

Kamery na STK považuje SaS za zásah do podnikateľských a osobných slobôd

25.08.2019 13:19

Povinnosť nakrúcať videozáznam o priebehu STK a na pracoviskách emisnej kontroly by sa malo podľa liberálov zo zákona odstrániť.

zasyp bane

Koniec baníctva na hornej Nitre sa blíži. Vieme, čo sa sa zrejme stane s baňami

25.08.2019 12:00

Pozrite si vo videu ako sa zasypávajú bane v Česku. Podobný osud postihne zrejme aj baníctvo na Slovensku.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 58516x
Priemerná čítanosť článkov: 959x

Autor blogu

Kategórie