Založ si blog

Rasa

Rasa.

 

Rasu tvorí skupina ľudí s určitými znakmi,

ktoré vznikli v rannom období ľudstva.

 

V septembri tisíc deväťsto štyridsať nastúpil som  ako žiačik do prvej triedy základnej školy, vtedy zvanej Ľudová škola. Veľa som o svete nevedel. Nik ma neinformoval. Aj keby, veľa by som toho neporozumel. Prvá Slovenská republika mala rok. Ja som už mal šesť. A jedine čo ma zaujímalo, bol šlabikár  s farebnými obrázkami.

Predo mnou v školskej lavici sedel chlapček, ako ja a ako ostatní. Ničím sa nelíšil, ibaže na neho niektorí pokrikovali pajkeles. Nevedel som čo to znamená. Po nejakom čase už nesedel predo mnou. Neuvedomoval som si to. Mal som problémy s „ mama má Emu „.

Pred sebou  mám ešte obraz bradatého muža s bičom a konským povozom, ako sa rozpráva s mojim otcom. Pre mňa nič zaujímavého, ale otec určite tušil, čo sa deje v tom  našom vojnovom štáte.

Ešte sa pamätám na zvučku vo filmovom žurnály „ Od Tatier po Azovské more „ keď som sedel v kine s mamou,  pozerajúc na film Kocúr v čižmách. Zábery boli z bojov, kde ukazovali akýchsi biednych ľudí.

*

Na poliach prvej svetovej, pobehával neznámi freiter Adolf Schicklgruber. Jeho veliteľ bol Žid. Možno to bolo prvé poníženie takej význačnej árijskej rasy, do ktorej, myslel si, patril on. Neskôr, už s  menom Adolf Hitler.  Význační umelci, vedci, finančníci boli Židia. To už bolo priveľa na jeho náturu. A tak vznikli norimberské rasové zákony. Semitská rasa, ktorá očividne vládla svojou schopnosťou a nevýbojnosťou musela sa podriadiť vyššej moci. Moci teroru a umelej nadradenosti.

*

Po pláňach starej Palestíny chodil  mládenec, debatoval, diskutoval a možno aj  robil zázraky. Menoval sa Ježiš. Vyvolával údiv nad svojou múdrosťou.  Neušla sa mu Nobelová cena tak ako  Einšteinovi, ktorý za objavy storočia, možno tisícročia nedostal cenu, lebo učení ľudia ho vtedy  nepochopili. Obaja boli  Židia, tak ako väčšina nositeľov Nobelovej ceny.

*

Otec alkoholik, matka syfilityčka, štyri deti debilné. A piate je … Beethoven.

*

Židia, ktorých korene siahajú hlboko do histórie, rozptýlili sa z Palestíny  po svete. Stratili domov, ale aby nestratili svoju identitu, držali sa pokope, vytvárali izolované obytné štvrte. Aj keď nebývali tam, tak sa prirodzeným spôsobom  izolovali od ostaného obyvateľstva svojim správaním, iným náboženstvom a schopnosťou v obchodovaní, finančníctve, vede. To  vyvolávalo závisť, nenávisť a odpor ostatného obyvateľstva.

Držali sa svojho náboženstva, svojich zvykov, čo im od väčšiny obyvateľstva nebolo tolerované.

Izolovanosť jednotlivcov mohla vplývať na ich vyššiu pracovitosť, snahu vyniknúť . Takýto spôsob žitia po tisícročiach, musí zanechať genetické stopy, mimoriadne talenty.

*

Veda sa zaprisaháva, že geneticky sme rovní. Možno. Možno aj nie. Ten výpočet nobelantov z radov Židov bude asi zo spôsobu ich života, ako je to vyššie uvedené. Tajná, alebo i netajná viera, že sú vyvoleným národom, určite prispievalo na ich pocit skrytej výnimočnosti a posilňovalo  ich individuálny výkon vo všetkom čo  robili a robia.

Vsúva sa nám však aj iná história : Mezopotámia, Perzia, Gréci, Rimania – stredný východ s obrovským vkladom v architektúre a umenia. Ľudstvo z toho čerpá dodnes.

*

Podľa legendy Ježiš chodil po hladine jazera. Dnešná veda nás presviedča, že sila myšlienky a pootvorenie ďalšieho percenta mozgovej činnosti, to môže dokázať. Skok v teoretickej kvantovej fyzike je neuveriteľný. Pre budúcnosť nepredstaviteľný. Náš mozog vyvíjajúci sa v podmienkach Zeme po milióny rokov je vlastne zakrpatený a nevie pochopiť fyzikálnu realitu chovania hmoty ako ju predstavuje kvantová fyzika. To tvrdia vedci, ktorý túto teóriu už dokážu matematicky rozviesť a experimentálne dokázať.

*

Záver.

Je rasová výnimočnosť ? Neviem.

 

Zemeguľa

14.11.2018

Zemeguľa Zrnko prachu vo vesmíre. Nič neznamená. Na nej sa zrodil ľudský rod, obsadil ju, ako mu prišlo vhod. * Miliardy rokov bez problémov točila sa, kým neprišla tá ničivá ľudská rasa. viac »

28.10.2018

DEMOKRACIA Demokracia, omieľané slovo majetných, prázdne slovo pre chudobných. Tisíce rokov slovo staré asi preto tak ošúchané. Plnú hubu majú ho tí, čo sú stále prežratí. Týmto slovom viac »

Kto sme ?

21.10.2018

Kto sme? K akej kultúra patrime? V akom svete sme žili. Motto: Vyrastať v optimálnych pomeroch geografických, spoločenských, kultúrnych, nie je žiadna osobná zásluha, tak ako v opačnom prípade, viac »

rodina, dieťa, počítač,

Materské: Pre oboch rodičov naraz

14.11.2018 10:00

Účelom zmeny je priznať súbežný nárok na materské obom rodičom, na budúci rok sa zvýši počet otcov poberajúcich materské o 600.

robert fico

Asociácia európskych novinárov je znepokojená výrokmi Fica

14.11.2018 09:37

Predseda Smeru naznačil, že majú informácie o činnosti organizátorov protestov po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Graf

Slovensko zvýšilo rast na 4,6 percenta, Nemecko má medzikvartálny pokles

14.11.2018 09:12

Slovensko v III. štvrťroku medziročne rástlo o 4,6 percenta. Nemecko má prvý štvrťročný pokles po troch rokoch. Česko medziročne rástlo o 2,3 percenta.

LIBYA-SECURITY/

Konferencia o Líbyi priniesla dohodu medzi súperiacimi lídrami

14.11.2018 09:03

Zatiaľ však nie je jasné, či táto udalosť zmení vývoj v samotnej Líbyi, zmietanej v ostatných rokoch vojnou a bezprávím.

lalo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 8333x
Priemerná čítanosť článkov: 463x

Autor blogu

Kategórie